Ile prądu pobiera ekspres do kawy


Wykorzystanie energii elektrycznej przez ekspres do kawy. Ekspres do kawy  jest to popularne urządzenie kuchenne używane do parzenia kawy przez podgrzewanie wody która kapiącą  przez ziaren kawy mielonej zaparzą ją aby powstał orzeźwiający napar. Większość nowoczesnych ekspresów do kawy może  automatyczne zaplanować parzenie kaw, pozwalając użytkownikom na radość z ukochanego napoju już o poranku.

Podczas parzenia kawy ekspres  będzie wykorzystywać około 300 do 600 watów dla 2 filiżanek kawy i 1000 do 1500 watów na 8-10 filiżanek kawy. Szacujemy, że przeciętny ekspres do kawy będzie korzystać 800 watów aby produkować 4 filiżanek kawy w ciągu 10 minut.

Jeśli chcesz poznać szczegóły tego ile prądu pobiera ekspres do kawy, zapoznaj się z jego parametrami, im większa jego moc tym więcej energii on pobierze. Duży pobór energii nie będzie jednak oznaczał, że powstanie lepszy napar, o tym bowiem decyduje rodzaj parzonej kawy i ciśnienie.

Nowoczesny ekspres do kawy będzie korzystać około jednego wata mocy oprócz energii zużywanej do parzenia, brać pod uwagę należy także energię pobraną podczas czuwania. Standardowo pobór wynosi 24 watów na dobę i 8,76 kWh rocznie, co nie jest znaczącą ilość zużycia energii. Ekspresy do kawy są energooszczędne, można zaoszczędzić trochę energii przez warzenia większej ilości kawy i przechowywanie go w termosie próżniowym, zamiast przygotowywania pojedynczych filiżanek w ciągu dnia. Dodatkowo zaraz po zrobieniu kawy ekspres wejdzie w stan hibernacji aby oszczędzać na energii elektrycznej.